| Zapaaacita a întrebat:

Bună cum pot scoate catifeaua de pe un tricou? 50% s.a înnegrit și luat și vreau sa o dau pe toată jos

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca tricoul este deschis la culoare atunci cu alte lucruri de acceasi culoare (sau daca is albe si mai bine), le pui la masina de spalat cu ariel, omo ori persil la 50-60 de grade. Cafeaua va iesi la sigur. Si al meu sot si-a varsta cafeaua de multe ori pe tricouri sau pantaloni si in masina de spalat mereu au iesit (la gradele mentionate inainte)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aveam pe un tricou un print din catifea si m-a luat pe mine harnicia la momentul respectiv, l-am intors pe spate si am inceput sa il calc frumos, cand l-am intors mi-a picat inima se dusese toata catifeaua de pe print.