| BlackScribble a întrebat:

Cum sa fac sa imi stea parul cand il fac cu placa? Cum e putina umezeala in aer sau cum mi se uda parul mi se onduleaza la loc.
Am incercat si cu fixativ dar nu merge.

3 răspunsuri:
| BlackScribble explică:

Eu ma fac cu placa si cand ma spal si in fiecare zi si tot nu stalaughing
Am uitat sa specific ca am firul de par foarte gros si am par foarte mult.

| iralu a răspuns:

Poti incerca sa te dai cu spuma in par dupa ce ai facut dus, cand e inca umed, sa il lasi sa se usuce singur, iar apoi dupa ce il intinzi sa apici putina ceara sau crema modelatoare spre varfuri. la mine asa functioneaza. nu sta perfect, dar e mai bine decat fara.

| BbyBlonda a răspuns:

Sincer nu te sfatuiesc cu ceara happy pentru ca se electrizeaza... iti zic din propria experienta... te-as sfatui ca dupa ce te speli la cap sa il usuci putin cu feonu iar apoi il faci cu placa.la mine funtioneaza si imi sta 1 saptamana intreaga drept. succes :*