| melissa02 a întrebat:

cum sa scap de punctele negre de pe nas si barbie? Merci multhappy

Răspuns Câştigător
| fashionaddict a răspuns:

Buna!
Se gasesc in supermarketuri sau la farmacie niste benzi care se pun pe zonele afectate, se lasa peste noapte si dimineata le indepartezi cu tot cu punctele negre.La mine merge.
Sau iti faci infuzie fetei cu ceai de musetel pentru a-ti deschide porii, iti invelesti degetele in tifon(servetel) uscat si ti le scoti tu, apoi pui spirt sau ceva sa iti dezinfecteze fata.
Bafta!

6 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

E foarte greu straight face trebuie sa ti le scoti dar trebuie sa ai mare grija.mai bine du-te la un salon de cosmetica sa ti le scoata ca nu costa mult. pentru nas gasesti plasturi de scoatere a punctelor negre la magazine. sau a aparut acum la avon o masca de fata pentru puncte negre.

| Elena1234456 a răspuns:

Fa-ti o masca de argila cu putina lamaie si apa minerala happy. Merge!

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Sper sa gasesti in magazin sau la farmacie SCRUB pentru fata, sau crema/gel PEELING, e cam acelasi lucru, dar sa fie unul mai delicat. Acest produs contine niste granule abrazive, care curata in profunzime, inlaturand si cate putin din pielea patata. Masezi bine fata, dupa ce ai umezit-o, apoi clatesti cu apa. Sa nu dai in jurul ochilor. Iti cumperi si o crema pentru ten cu probleme sau mixt, si o aplici dupa ce te cureti. Pt zona din jurul ochilor foloseste o crema speciala pentru contur. Seara iar iti cureti fata, dar cu un gel normal de curatare, cel de la Gerovital plant este foarte bun. Si iar aplici crema. In timp, pielea se va curata, si de cicatrici si de puncte negre.iti las si un link unde poti gasi pe net sa cumperi pentru puncte negre. http://www.kaboo.ro/res/tratament-pentru-puncte-negre.html

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu fac infuzie de musetel sua ma dau cu o crema pe baza de alcool si chiar da rezultate.

| catthshshshs a răspuns:

Infuzie de musetel amestecata cu un pic de zeama de lamaie. Tamponeaza-ti fata si nu astepta sa iti treaca peste noaptewinking

| lollopop a răspuns:

Se gasesc creme in farmacii sau magazine.