| vanessavane a întrebat:

Cum sa scap de varfurile despicate? Va rog ajutati-ma... masti naturale (homemade) pe care le-ati incercat si au dat roade. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cu foarfeca. Nicio lotiune nu va repara varfurile despicate, gandeste-te ca parul e un organ mort. e ca si cum ti s-ar rupe o unghie, nu ai cum sa o faci la loc. Daca nu iti tunzi varfurile regulat, despicatura aia va urca si mai sus pe fir.

1 răspuns:
| Äike a răspuns:

Si eu am varfurile despicate. Eu am folosit o masca preparata acasa: 2 LG ulei de masline, 1 LG miere si un galbenus de ou. La mine a mers big grin adica dupa un timp se vedea rezultatu, parul a inceput sa se hidrateze si sa se reinnoiasca, cel mai bine ar fi daca ti'ai pune masca asta o data pe saptamana, si trebuie sa o ti 30 de min. Eu acum nu mai folosesc pentru ca mi'e lene :/, dar credk ma apu si eu din nou. Sper sa te ajute happy
Daca folosesti placa de par cel mai bine ar fi sa renunti la ea, sau sa o foloesti mai putin pentru ca iti arde foarte tare parul.