Întrebare recomandată | Kasia a întrebat:

Cum scap de aspectul de ochi umflati dimineata?

Răspuns Câştigător
| xAliya a răspuns:

Dimineatadupa ce te trezesti puneti 2 feliute de castravete reci pe ochii si tinele 10 min in acest fel ochii nu vor mai fi atat de umflati.Fie poti incerca acelasi lucru si cu doua lingurite pe care le ai tinut peste noapte la congelator, insa nu apasa.Dar preferabil incearca sa dormi 8h pe noapte sau sa folosesti un anticearcan. Orice leac "babesc" doar amelioreaza aspectul nicidecum nu face minuni.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cu apă rece sau gheaţă.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Comprese reci, pliculete de ceai verde pe care le-ai tinut la frigider sau cuburi de gheata.

| Tlbi a răspuns:

Te culci mai devreme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa-ti faci o masca de miere cu ulei de masline, dupa spalarea+uscarea fetei aplica zeama de lamaie. dupa ceva zile veii vedea minunea. de preferat seara dar si dimineata.

| AlexandraPrincess a răspuns:

Poti sa te dai cu:BB cream, anticearcan, sau dormi mai mult!

| catafan a răspuns:

Incearca sa te relaxezi mai mult, sa eviti stresul si dormi ziua 1 - 2 ore si sigur vei avea fata curata si ochi umflati.

| melissaandra a răspuns:

Eu ma spal pe fata cu johnson baby duble hidratant ( e de culoare alba ). ma dau cu el pe fata si ma masez ca si cum m-as da cu o crema, apoi ma spal cu apa calduta pentru a ma limpezi, si pe langa ca ai fata foarte fina, dispar cosurile, sa nu iti imaginezi ca dispar ca prin magie, dar 50% dispar... Fata ta va fi fina iar ochii nu vor mai fii umflati pentru ca vei fi mai treaza cand o sa te speli, iti garantez ca este cea mai buna metoda incercata pana acum de mine, si cred ca va fi perfecta si pentru tine! Bafta! Fundita?

| ionutyoyo a răspuns:

Yo...problema asta am avut-o si eu ca stateam de dimineata la 8 pana seara de fapt ce seara ca era tot dimineata pe la 4 la mesaje cu una...si nu stiam de ce aveam dimineata ochi umflati, si am inceput sa ma culc foarte devreme atunci am observat ca ochi mei erau din nou ochi nu mingi de fotbal, lol incearca sa te culci mai devreme

| AddaMaria a răspuns:

Incearca sa pui seara, inainte de culcare cu jumatate de ora, 2 felii de cartof pe ochi. Dimineata da-te cu un baton corector sau un anticearcan si gata. =3

| AntoniaMaria6 a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult sau i-ati un anti cearcan este la AVON sau la magazinele de cosmetice, farmaci etc. funda?

| spacebar a răspuns:

Foarte usor da apa rece dupa ce te spelui cu apa calda

| Angelove a răspuns:

Incearca sa-ti pui niste castraveti pe ochi si sa stai vreo 20 cu ei...sau inceaca sa nu iti mai folosesti vederea atat de concentrat, si odihnestete mai des, poate si din cauza cititului excesiv sau a calculatorului, daca nu e asta du-te la un control caci poate e ceva mai grav si pe viitor iti poate dauna

| Taniusha1995 a răspuns:

Seara te stradui sa te culci mai devreme ca de obicei))