| DeeaNegrea a întrebat:

Cum se aplica fondul de ten lichid?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Iti cureti bine tenul cu un demachiant apoi aplici un elemnt de baza (o crema de zi hidratanta) si abia apoi fondul de ten, usor incerca sa-l intinzi cat mai compact si uniform pe zonele pe care-l aplici. Evita ochii

6 răspunsuri:
| Ionutzsa a răspuns:

Neaparat prin "tamponare" cu un burete sau cu varful degetelor.
Sa NU ti`l intinzi pentru ca o sa arate ca o masca sau poate ai auzit expresia de "tencuiala" laughing

:*

| maya_7683 a răspuns:

Pe fata curata, dai intai cu o crema hidratanta si apoi aplici fondul de ten, pe care il intinzi cu ajutorul degetelor, masind usor ca acesta sa intre in piele si sa se intinda uniform pe toata fata, frunte, barbie.etc.Dupa aplicare, stergi usor cu un servetel, pentru mai o mai buna uniformizare sau, inlaturarea surplusului.

| AdaIoana18 a răspuns:

Primul pas: te speli foarte bine pe fata
Al doilea pas: ei un demachiant si aplici fondul de ten
Al treilea pas: Aplici demachiantul cu fondul de ten pe fata si il intinzi uniform.
Al patrulea pas: Sfarsit arati superb!
Succes!kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna Pavel a răspuns:

Cred ca ai aflat deja din comentariile anterioare. am un pont: incearca fond de ten pudra deschis la culoare cu o penscula aplicat pe buze. dupa aceea foloseste un strugurel transparent. eu asa fac cand merg la scoala, buzele au un aspect de star si nici nu se usuca sau ceva. am aflat chestia asta dintr. o revista. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin tamponare aplici fondul lichid