Întrebare recomandată | LovehopeTrust a întrebat:

Buna,cum se aplica violetul de gentiana pe par? diluat cu apa sau direct pe par si cate picaturi pun? (cate mai multe detalii va roog).happy
P.S se vede ceva pe parul saten?

Răspuns Câştigător
| Alysson1997 a răspuns:

Eu l-am aplicat direct din sticla si n.am patit nimic..si da se vede al meu este un saten deschis..am avut jumate de cap(ceafa) si da..la fiecare spalare se ia mult de tot...si cu cat aplici mai mult violet cu atat este mai vizibila culoareawinking

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Se dilueaza cam 10 picaturi apoi dai pe par, dar nu iese roz iese ori mov ori albastru.
Si ai grija sa folosesti manusi si sa cand te clatesi sa te clatesti cu capul in jos pentu a nu te pata de ceafa.

evenso
| evenso a răspuns:

Diluat, aproximativ 10 picaturi la 1/2 litru apa.
P.S. Sa fii atenta pentru ca va lasa urma pe prosop cand te stergi pe par.

| MariaIoanaIoana a răspuns:

Si eu ma voi face si se vede pe parul saten.Nu trebuie diluat eu am facut o fata si nu l-am diluat

| sweetangelsnowflake a răspuns:

Se dilueaza...dar cand il aplici pe par trebuie sa ai manusi pentru ca o sa iti ramana mov pe maini cateva zile! da se vede pe parul satennhappy

| LovehopeTrust explică (pentru sweetangelsnowflake):

Si dupa ce aplic aceasta vopsea solutie sau ce-o fi ea laughing,(eu am aplicat-o doar pe varfuri) trebuie sa ma clatesc pe par?