| SereSmile a întrebat:

Buna :*
Cum se foloseste gelul exfoliant pentru unghi, adica pe cutie scrie ca se maseaza pe unghi si pe cuticule, dar cat trebuie lasat sau cum se procedeaza?
Si pentru ce este bun? intareste, inmoaie unghia? sau ce...
Fuundaa :*!

Răspuns Câştigător
| Chérrrie a răspuns:

Gelul pentru cuticule dupa cum ii spune si numele se aplica strict pe cuticula ( pe zona care trebuie indepartata). Astepti cam 2-3 minute si dupa aia cu betisorul de lemn faci miscarea circulara similara cu impingerea cuticulei si cuticula in exces se elimina.
Practic e alternativa la inmuierea in apa. si pielea moarta e mai usor de indepartat... Exfolierea nu ajuta doar pielea sa se regenereze, ci si unghiile... funda?