| InMihlaeea1993 a întrebat:

Cunoaste cineva o clinica din Pitesti unde se fac implanturi cu acid hialuronic?

2 răspunsuri:
| ExoNightsMC a răspuns:

Ce fel de implanturi?

| Violleta2022 a răspuns:

Implanturile se fac cu silicon, in sani la femei, pectorali la barbati sau poponet.
Aceasta este o procedura efectuata numai de medicii esteticieni si se face numai intr-un spital privat, de estetica.

Injectiile cu acid hialuronic se fac in: buze sa le mareasca, pometi, frunte si fata, acolo unde ai riduri, ca sa ti le intinda.
Aceste injectii cu acid hialuronic au efect de scurat durata, adica tot la 2-3 luni trebuie repetata procedura de injectare.
Aceste injectii pot fii facute in mai toate cabinetele de cosmetica, care au si un specialist (certificat si aprobat de ministerul sanatatii).