| YukiiBloom a întrebat:

big grin
Am si eu o problema : am niște cearcane mari. sad
Dorm destul de mult dar degeaba :3
Daca aveți sfaturi sau soluții, va rog sa ma ajutați.

Răspuns Câştigător
| xtembix a răspuns:

Le poti trata aplicandu-ti felii de cartofi chiar pe ochi sau dimineata cand te trezesti sa tii pe cearcane o lingura care a fost peste noapte la frigider, adica rece.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp le ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linguri rece si altele aplici doar daca ai ochii umflati.
Cearcanele trec cu ajutorul cremelor care imbunatatesc circulatia.

Si e foarte greu sa scapi de ele doar prin odihna, ele fiind pana la urma capilare sparte.

Iar in privinta lingurelor, poti doar sa te trezesti cu niste vene rosii prin ochi si o raceala. Cat despre cartofi, mai mult inegresc decat albesc si e foarte greu sa urmezi tratamentul ala timp de 2 luni ca sa vezi daca merge sau ba.

Cauta la plafar crema de migdale si crema de castane. Pe una o aplici jos si pe una sus, vezi care iti prieste mai bine. Eu o folosesc pe cea de migdale si e sfanta, si costa doar 4-5 lei 15 grame in comparatie cu cremele de 70-250 care nu fac nimic.

Asa arata crema http://cdn.allshops.ro/......032010.jpg este de la manicos si o gasesti in plafar. Poti sa ceri si ulei de samburi de dovleac ca sa-l bei, eu nu l-am incercat dar am citit ca e benefic si vreau sa-l incerc si eu.
" De curand am fost la un plafar si intreband de niste produse naturale anticearcan, vanzatoarea mi-a recomandat bostan cu miere de albine (care este un tratament pentru ficat). Binenteles ca bostanul (sau dovleac cum ii spun altii) nu sa copt inca asa ca am incercat o alternativa "ULEI DE SEMINTE DE DOVLEAC" si de 3 saptamani il iau dimineata si seara inainte de masa si stau pe partea dreapta jumatate de ora. FUNCTIONEAZA Cearcanele au disparut in proportie de 50 la suta. Acum astept sa se coaca bostanul pentru a lua exact tratamentul respectiv.
Sfatul meu faceti-va analize la ficat (mai complexe daca se poate), poate fi o problema in zona aia. "

Dar inainte de a te da cu toate minunile fa-ti analize la sange si ochi si stai foarte putin la televizor sau calculator, si daca ai probleme cu sinusurile e clar unde trebuie sa bati ca sa scapi de cearcane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Baga peste noapte doua linguri la frigider.
Dimineata aplica pe cearcane.
Te pup!