| AlexandraRock15 a întrebat:

Buna big grin as vrea sa-mi fac Piercing in limba..mama nu este de acord straight face cum as putea sa o fac sa inteleaga ca eu chiar imi doresc asta? puppy dog eyes Funda :*

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Am aflat happy Pai hai sa-ti zic cum am procedat eu. Aveam 16 ani si voiam foarte mult, tot in limba si nici nu le-am zis alor mei si am mers la salon si mi-am facut. Si intr-o seara m-am jucat cu el din greseala si a vazut mama si a urmat un scandal monstru, mi-au zis sa mi-l scot, evident ca nu mi l-am scos. Si acum am 23 de ani si 20 de piercing-uri pe care mi le-am facut treptat, ai mei nemaizicand decat "Iar ti-ai facut un d-ala?!". Problema reala cu piercing-ul in limba (de fapt cu orice piercing din gura) este ca iti cam strica dintii in timp; eu a trebuit sa mi-l scot dupa cativa ani pe cel din limba + tot ce aveam in buze ca imi faceau gingiile sa se retraga si imi dezveleau dintii sad M-am simtit aiurea ca erau parte din mine si ala din limba era si primul meu piercing si tineam la ele dar voiam mai mult dinti laughing Succes, orice cale ai alege!

P.S. Sincer, eu iti sugerez sa-ti faci intai unul in ureche, in cartilaj si apoi vezi daca mai vrei altulwinking

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 ani si fumez de fata cu maicamea(ma lauda pentru ca in ziua de azi... vezi si tu maicata e sarita de pe fix, mai rar asa parinti) ma lasa sa imi fac tatuaj, invat nu am probleme de genul. Iar cu piercing-ul in limba, daca vrei sa faci un 0ral tipul o sa se simta mai bine daca nu ai acea minune metalica in limba. Asculta-ma mie una nu imi mai plac, sper sa iti treaca, sau o poti convinge aratandu-i ca inveti, stii cum? invata lasa baietii pentru o vreme... si asa vei avea piercing. Apropo daca ai 15 ani du-te naib11 pe picioarele tale pana la salon, serios acum. Si o sa vada ca ti-ai facut si gata. Te pup!

| Al3xinio a răspuns (pentru anonim_4396):

MissMM nu o incuraja la prostii! Alexandra daca mama ta nu e de acord probabil are motive solide, iar daca vii peste noapte cu minunea in limba nu cred ca o sa fie foarte bine. cel mai probabil esti la varsta aia. a extremelor. o sa treacahappy Pe langa asta e foarte dureros plus inconfortabil nu mai zic de o infectie sau pierderea gustului.

| AlexandraRock15 explică (pentru anonim_4396):

Draga mea laughing daca tu faci oral, aia nu inseamna ca si alte persoane fac laughing))

| AlexandraRock15 explică (pentru Al3xinio):

Ehh laughing eu vreau sa ma duc la salon sa-mi fac laughing am multi prieteni care lucreaza acolo big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraRock15):

Pana la urma ti-ai facut?

| AlexandraRock15 explică (pentru anonim_4396):

No laughing) am mai discutat cu mama aseara, despre asta..si a zis ca poate poate se mai gandeste laughing

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Hello! In primul rand este cam dureros si se umfla limba, deseori! Dar daca chiar iti doresti, roag-o pe mama ta din tot sufletul, daca nu reusesti, asteapta pana faci 18 ani si o sa poti sa faci ce vrei de-atunci puppy dog eyes
Bafta!
funda puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes?

| SaschaM a răspuns:

Cati ani ai?

| AlexandraRock15 explică (pentru SaschaM):

Viziteaza.mi profilul :*

| SaschaM a răspuns (pentru SaschaM):

Am aflat happy Pai hai sa-ti zic cum am procedat eu. Aveam 16 ani si voiam foarte mult, tot in limba si nici nu le-am zis alor mei si am mers la salon si mi-am facut. Si intr-o seara m-am jucat cu el din greseala si a vazut mama si a urmat un scandal monstru, mi-au zis sa mi-l scot, evident ca nu mi l-am scos. Si acum am 23 de ani si 20 de piercing-uri pe care mi le-am facut treptat, ai mei nemaizicand decat "Iar ti-ai facut un d-ala?!". Problema reala cu piercing-ul in limba (de fapt cu orice piercing din gura) este ca iti cam strica dintii in timp; eu a trebuit sa mi-l scot dupa cativa ani pe cel din limba + tot ce aveam in buze ca imi faceau gingiile sa se retraga si imi dezveleau dintii sad M-am simtit aiurea ca erau parte din mine si ala din limba era si primul meu piercing si tineam la ele dar voiam mai mult dinti laughing Succes, orice cale ai alege!

P.S. Sincer, eu iti sugerez sa-ti faci intai unul in ureche, in cartilaj si apoi vezi daca mai vrei altulwinking

| ItIsAlright a răspuns:

Daca nu merge nici cum, roag-o macar in alt loc, pe fata intr-un loc in care vrei tu.