| anonim_4396 a întrebat:

Buna!; d
Ce tratamente sau creme...sau orice stiti pentru. tratarea vergeturilor? Eu cand eram mica eram foarte grasa si am slabit brusc, si mi-au aparut vergeturi destul de urate p burta, picioare etc. Hellpp! Vreau neaparat sa scap de vergeturi crying. Orice sfat e binevenit. Multumesc!; x

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai vergeturi deoarece te-ai îngrășat, nu că ai slăbit!
Nu vei mai scăpa de ele, cel mult dai pe zonele afectate cu cremă pe bază de alantoină/colagen/elastină/vit. A și E pentru a crește elasticitatea pielii.
Terapia cu laser te poate scăpa de ele.
Pa, pa.

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! De vergeturi nu poti scapa decat prin operatii.dar le poti face sa se observe mai putin.incearca sa t bronzezi si sa te dai cu creme si sa masezi zonele afectate.

| danutza_2917 a răspuns:

Eu am scapat de vergeturile aparute in sarcina cu aceasta crema http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-alpha-e-factor.