| alinaWalina a întrebat:

Dati'mi va rog, detalii despre acesta coafura (daca se poate numi asa) http://www.e-codite.com/images/poze%20dady%20fete/coafur a%20spic.jpg cum arata parul dupa ce se desfac coditele? ajuta la ceva? daca ati avut, nu mai stiu acum. Spuneti'mi voi totul despre impletiturile acestea. Nu stiu cum sa ma exprim:D
Ms:*:*

Răspuns Câştigător
| addicting a răspuns:

Buna
dupa cate stiu eu asta e o coafura afro, daca te-ai uitat la emisiunea"Sa te prezint parintilor", cand i-au facut codite tarancii aleia ca sa isi bata joc de ea...intelegi ca nu mai sunt la moda
de obicei si le fac negresele alea din Brooklyn, si le sta extrem de bine
si krd ca se fac decat la saloane...numai negrii stiu sa faca codite din astea perfect, da au invatat si ai nostri de la ei... da nu o sa le faca EVER cum le fac eihappy
daca totusi ti le faci, si apoi le despletesti parul o sa iti stea super funky(si e de binehappy
pa!

mi-ai adus aminte de filmu ala puicute albe, cand i-a facut aleia blonde codite afro, cred ca l-ai vazut si u

5 răspunsuri:
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Da sunt multe coditze impletite...pai dupa aceste coditze parul iti va sta creponat si te ajuta daca ai parul uscat in general cozile impletite iti fac parul mai moale si mai matasos, iar parul creste mai repede daca il tii impletithappy

| cristina a răspuns:

Sincer nu-mi place

| Dede_1899 a răspuns:

Acestea sunt coditze afro americane... daca vrei sa stii mai multe vizioneaza siteul asta :

http://coditeafroamericane.ro/codite_africane.html

Eu cam atat mai interesant am gasit pe google despre coditzele afro :)

iti dai seama ca dupa ce le desfaci o sa fie parul foarte cret (daca le lasi cel putin o zi) :) Suceces la impletit ca ai cam mult daca vrei o astfel de coafura!;));)

| alinaWalina explică:

Nu vreau sa imi fac o astfel de coafura. Pt ca oricum am parul tuns scurt. Dar vroiam sa stiu si eu detalii. Cine stie. Poate dupa ce o sa imi creasca parul...

| lil_2808 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa pui pe cineva sa ti le faca. Daca vrei sa sa le ai egale trebuie sa mergi la coafor. Si vara e OK adica nu o sa-ti fie cald. Si nu ai treaba pentru ca si supa ce te trezesti o sa stea a felwinking si cand ti le despletesti o sa ai parull cret. happy Bafta:*