| Costacheelena24 a întrebat:

Bună, de 2 ani eu ma fac negru la par, iar acum 1 saptamana nu știu ce mi-a venit de mi-am luat decobes, m-am facut roscat dar nu mi-a prins tot parul doar la rădăcini. Vreau sa ma fac in continuare roscata, am auzit ca apa oxigenata e buna, este adevărat? Mi-e frica sa nu îmi cada parul îl am extrem de lung

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe o vopsea neagra nu se poate face nimic, pana nu iese tot pigmentul vopselei din par, adica vreo 4-5 luni, de aceea nu ti-a prins roscatul si nici nu se va putea sa-ti iasa foarte bine, prea curand.

| ioana748 a răspuns:

Ar trebui sa incepi cu suvite.Le decolorezi cateva minute, apoi speli parul. A doua zi aplici vopseaua pe tot parul. Si tot asa lunar, bineînțeles facand alte suvite.
Decolorantul de la kallos este ok.Ca sa nu arzi parul poti pune niste balsam sau tratament de par in el.

| Yaesmin a răspuns:

Soluție castelanie.