| Butterflyaly a întrebat:

Buna
De cand ma stiu am purtat cercei doar din aur iar acum vreau sa port si din argint sau metal.Am purtat 1 saptamana cercei din argint dar mi sa inrosit gaura urechii si m-a durut rau(s-a infectat).
Ce sa fac sa pot purta cercei si de alt fel...nu numai din aur? Cu ce sa ma dau?

FUNDAA love strucklove strucklove struck:love struck::**

Răspuns Câştigător
| EmmEmma a răspuns:

Pai asa am patit si eu dar iti spun cv:
Inainte sa iti pui orice tip de cercei in ureche lasa tortita de la ei cel mult 3 min is spirt ca sa se dezinfecteze altfel o sa te doara sad
Si sa stii ca nu toti suporta orice tip de cercei in ureche si eu imi pun din fier si alte feluri doar la ocazi si dupa imi pun creceii de aur pentru ca nu i suprt, dar cel mai bine inainte sa iti pui cerceii in urechi pune tortita in spirt medicinal sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| iKronstadt a răspuns:

Semn rau! Argintul este alergic la prostie.

| paulica2003 a răspuns:

Nu stiu de ce.
Si nu. nu ai de ales. Tre' sa porti numai aur acolo pentru ca pielea e sensibila. Daca nu. cauta niste creme. or da rezultat desi nu prea cred.