| karrry9999 a întrebat:

Buna de cateva luni gasesc o pata mai crem bej deschis pe chiloti ssi nu stiu ce e ma puteti ajuta va rog dau funda celui ce ma lamureste

P. s:toate colegele mele au asta
funda si vot

5 răspunsuri:
| Rubiishor a răspuns:

Deci este o chestie normala. Daca nu ai deja menstruatie; asta e primul semn ca ar trebui sa iti vina. Daca ai deja menstruatie inseamna ca este scurgerea lichidului vaginal care apare inainte si dupa menstruatie.
Fundita?batting eyelashes

| FlorenceVi a răspuns:

Este normal! Astea sunt scurgerile vaginului, cu mucozitatea aia bej deschis se autoprotejeaza vaginul. Nu-ti face niciun fel de griji, scurgerile apar la pubertate, cand ti se dezvolta corpul, cand hormonii incep sa lucreze. Stai linistita!
Off topic: De ce nu discuti cu mama ta despre schimbarile organismului si viata sexuala? Comunicarea este baza intelegerii si increderii parintilor fata de copii!
P.S.: Nu te mai speria, totul decurge normal! :*

| Ancajende a răspuns:

Cati ani ai Karrry? Daca esti fata depinde de cati ani ai. La baieti nu ma prea pricep.

| karrry9999 explică:

Sa sti floriadii ca ia-m zis dar am intrebat si aici

| karrry9999 explică:

Sunt fata si am 13