| JulesDC a întrebat:

Buna! De ce categoria estetica "frumosul si armoniosul" este importanta in designul interior?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru ca cele doua se completeaza reciproc si creeaza starea de fericire si de satisfactie pe care o cauta cel care foloseste spatiu respectiv. Poti gasi multe variante frumoase de design interior, dar daca ele sunt contrastante, in totala opozitie, nu se poate ajunge la starea de echilibru, de intreg, pe care o dorim fiecare dintre noi atunci cand vrem sa ne decoram casa.