| akaa a întrebat:

De ceva timp doresc sa-mi cumpar un creion pentru sprancene dar nu stiu ce nuanta mi s-ar potrivi. Parul meu este saten inchis. si sprancenele au firul negru. Va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

O nuanta intre saten si negru(mai mult spre negru).Un fel de maro inchis.
Ar arata ciudat sa pui accent pe o culoare mai deschisa chiar daca parul tau e saten, le poti deschide culoarea putin si asa ar arata natural.
In orice caz, asta depinde un pic si de ten deci, ai mare grija.
Sper sa iti iasa.

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Maro închis sau maro obișnuit, însă să le accentuezi.
Dacă preferi, le poți vopsi!
Vor da bine...

| mynora a răspuns:

Maro obisnuit si le accentuezi

| TomaTamaraTania a răspuns:

Culoarea sprancenelor tale dar o nuanta mai deschisa. Atunci cand vei trece cu creionul peste sprancene de mai multe ori culoarea se va intensifica si fiind cu o nuanta mai deschis va deveni exact culoarea potrivita tie. Fara sa fie prea strident.
www.makeuptamara.wordpress.com

Bafta!