| GiuliaTamas a întrebat:

Buna de ceva vreme parul meu devine unsuros il simt eu. Ce pot face in privinta asta? am inceput sa ma spal pe cap de doua ori pe saptamana.

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Este normal sa ti se ingrase parul in timpul pubertatii, mai ales in perioada verii. Spala-te mai des si nu folosi balsam.

| Mirela a răspuns:

Foloseste garnier fructis happy

eventual.stoarce o lamaie si pune apa intr. un vas [dupa ce te.ai spalat pe cap cu sampon]si clatestel inco odata cu zeama d lamaie si apa :*
Fundahappy

| asya a răspuns:

Bună giuly! Nu cred ca exista vreo solutie.Am incercat o gramada de tratamente, chiar si cele naturale ce le practica bunica si nu am reusit sa rezolv ceva in privinta asta, asa ca am intrebat un specialist in domeniu, care mi-a dat acelasi raspuns si anume ca nu am ce sa fac, doar sa-l spal foarte bine la radacini si sa nu mai umblu cu mana murdara prin el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli cu sapun de casa sau normal doar sa te speli cu sampon.

| Adelina309 a răspuns:

E ceva normal sa ti se ingrase parul... spala-te cam de trei ori pe saptaman si foleste un sampon pentru par gras si un balsam dar nu te da cu balsam la radacini ci doar la varfuri putin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu intampin aceeasi problema.
Parul capata un aspect lucios, gras.
Am vorbit si cu un frizer cu experienta si mi-a spus ca e o problema din ce in ce mai des intalnita. Un remediu sigur, universal nu este cunoscut inca.
Eu am fost sfatuit asupra diverselor produse impotriva parului gras.
Am folosit diverse tipuri de sampoane, romanesti, straine... sincer, nici unul nu m-a dat pe spate.
Unii spun ca spalatul prea des duce la astfel de rezultate nedorite.
Altii spun, din contra, trebuie sa ne spalam odata pe zi sau cel mult odata la doua zile.
Sincer, cred ca principala cauza e mediul in care traim.

| Annemary_2131 a răspuns:

Si mie mi se ingrasa parul repede si de aceea ma spal pe cap de 3 ori pe saptamana, iar in apa de clatit pun putin otet de mere

| Lorelai a răspuns:

Cand parul devine insuros inseamna ca s-a ingrasat. Nu faci bine ca te spelo de doua ori pe saptamana. Incearca sa te speli o data la 5 zile, daca nu poti macar la 4. Tu nu stii ca parul cu cat il speli mai des cu atat se ingrasa mai repede? Foloseste sampon pentru par gras si nu iti mai baga mainile prin par.