| NegreaGeorgiana a întrebat:

Bună, de curând am început să îmi pun unghii cu gel, menționez că nu am cursuri, problema este că mi se dezlipește gelul de pe degetele arătătoare iar la restul degetelor gelul rămâne pe unghii, care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu ar fi bine să îți dai unghiile cu ojă?

| Ishq a răspuns:

Bună. Am procedat și eu ca tine, până am făcut alergie și mi se roseau degetele apoi apăreau mâncărimi grave. Sunt pe pauza de 2 ani din cauza asta. Recomand să faci un curs sau să mergi la un salon. Nu te mai juca cu asta, ca sunt consecințe nasoale …
1 pilește unghia bine și taie pielița
2 pune primer finuț pe unghie
3 când pui finish asigură -te ca ai pus pe toată unghia.
Cam atât pot să te ajut. nu am nici eu cursuri