| JustLauren a întrebat:

Buna:*
De la ce se fac cearcane...nu cred ca de la oboseala
pentru ca eu am
si dorm mai mult de 8 ore...
si tot am, si-s destul de mari...
mersi:*:X

7 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

De la stres? Sau alimentatie nesanatoasa. Daca le ai de mica poate le'ai mostenit.

| trilulilu_6197 a răspuns:

Mda si eu am cearcane.
La ce ora te culci noaptea?

| Adelinesmile a răspuns:

Cauzele sunt multiple: alergii, alimentatie proasta, ore putine de somn, ereditate, deficienta de vitamine, boli, expunere indelungata la soare, stress, fumat, varsta.

Dormi suficient, limiteaza-ti consumul de sare si incearca sa bei multa apa de asemenea si evita sa te freci la ochi ca poti provoca iritatii!

Daca nu dispar, atunci aplica un fard care estompeaza [ asta ca sa nu fie vizibile]

Bafta!

| trilulilu_6197 a răspuns:

Am vazut mesajul tau.
Pai daca te culci la ora 23:30 e normal sa ai cearcane, chiar daca dormi si mai mult de 8 ore.
Daca te-ai culca la ora 22:00 maxim, nu ai mai avea, probabil, pentru ca intre orele 22:00 si 00:00 se doarme foarte bine.

| Lorelai a răspuns:

Poate si pentru ca stai destul de mult in fata calculatorului!