| brunetta24 a întrebat:

De la perioada am observat ca imi apar niste bubite mici si galbene pe langa ochi...o fii de la colesterol? Stie cineva? Cum scap de ele? Mersi+funda.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt puncte de grasime.Si eu am avut si le-am intepat cu un ac, dar ai grija sa fie sterilizat ca sa nu ramai cu semne.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si o colega a avut si tot ceva de genu a zis ca e grasime in sange, dar se pot scoate la cosmetica.

| LoriLoL a răspuns:

Da, se numesc puncte de milium sau colesterol.se localizeaza la nivelul pleoapelor, tampla sau frunte. distrugerea lor se face electric sau mecanic fiind intepate cu un ac steril.

| Apache2605 a răspuns:

Incearca si cu zerul acela de la frunza de aloe. Mamaia mea are diabet si ii mai ies bubite din acestea, dar rupe o frunza de aloe si se maseaza direct pe zona cu serul acela.