| anonim_4396 a întrebat:

De o luna alerg in fiecare dimineata in jur de 4-4.5 km.iar seara fac exercitii cardio..cu toate acestea nu se observa mare lucru in ceea ce priveste marimea taliei mele. Imi puteti da cateva sfaturi? (Tin sa precizez ca nu mananc dulciuri si nici prajeli)

Răspuns Câştigător
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Alergatul,kangoo jump.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Exerciții cardio? Ce sunt alea?
Corpul prin exerciții fizice antrenează inima prin pomparea unei cantități mai mare de sânge ca efect solicitant al consumului energetic, nu poți contracta tu inima, voit, așa cum faci spre exemplu cu mușchii gambei!
Multă lume am auzit spunând o asemenea prostie, execiții cardio!
Dar tu de fapt ce urmărești? Să te îngrași sau să îți tonifici masa musculară?
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Intr-o luna nu ai ce vedea.Alergatul in sine este un exercitiu cardio.De ce mai faci si seara?