| Bubbleh a întrebat:

Deci am facut prostia de a imi lua "mustata" cu lama pentru ca am doar 14 ani si nu stiu sa ma fac cu ceara si mama nu are timp sa ma faca si cred ca stiti cum se face pielea dupa chestia asta... Ce sa fac ca arata oribil? Cu fond de ten nu se acopera, ce as putea face altceva? Credeti ca daca ma voi face cu ceara data viitoare cand mai creste "mustata" putin nu va mai fi asa? Va rog dati-mi idei. happy

7 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Va fi la fel dar va crește mai încet

| Reek54 a răspuns:

Eu cand m-am ras prima data cu lama, nu m-am iritat deloc. si doar cu lama ma rad, (am 14 ani), de la 13 am inceput sa ma rad.

| ღClauuღ a răspuns:

Pfoaii,mare greseala ai facut ca te`ai facut cu lama.:-s Parerea mea e dupa ce iti creste mustata incat sa poti s`o epilezi sa mergi la un salon sa te epilezi cu ceara. Ceara o sa ti`o rareasca si o sa se subtireze firul foarte mult.Si cu timpul o sa ramana doar pufulhappy.

| xxristinaa a răspuns:

De ce nu mergi la un salon? sigur stiu ce sa.ti zica/ faca acolo... happy big grin thinking

| xxristinaa a răspuns:

De ce nu mergi la un salon? Sigur stiu ce sa-ti zica/ faca acolo... happy big grin thinking

| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Cel mai bine este sa nu te mai razi cu lama si sa aplici ceara, o gasesti sub forma de benzi si ai toate instructiunile acolo.
Daca te-ai iritat, incearca sa numai aplici fond de ten, nimic sa lasi sa ti treaca iritatia.

Ti-as recomanda sa te mai duci la salon, nu costa mult sa te faci si dupa sa te faci acasa. Mult succes.

| Bubbleh explică:

Nu m-am iritat deloc doar ca s-a cam "innegrit" pielea pe unde m-am ras si se vede urat. nu stiu daca intelegeti dar de iritat nu m-am iritat deloc.