| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 a întrebat:

Buna deci am o mare problema cu parul meu, mi se despica varfurile foarte foarte repede. M-am tuns acum vreo luna iar acum il am iar ars, placa o folosesc doar o data pe saptamana sau deloc, folosesc masca de la loreal total repair de 2 luni si nimic, mai folosesc si un tratament de la gliss pentru par deteriorat si nimic tot mi se arde, ce sa fac am parul scurt si nu mai vreau sa ma tund (am uitat sa mentionez ca nu il am chiar atat de ars, dar nu suport eu sa il vad asa ) ceva tratamente naturale sau de la Avon va rog ceva trucuri.

2 răspunsuri:
| pirla a răspuns:

Eu zic sa nu mai folosesti deloc placa si nici altceva ce ti-ar putea arde parul.Cat despre tratamente sincer nu stiu daca o sa te ajute foarte mult.Ai putea sa nu mai folosesti nici uscatorul de par pe el o vreme si sa-l lasi sa se usuce natural dupa ce daci baie. Daca ai parul cret s-ar putea sa ai parul deshidratat si atunci trebuie sa folosesti tratamente pentru par deshidratat. Sper ca te-am ajutat.

| alincik900 a răspuns:

Incearca sa ai grija de el folosind produse naturale sper ca postarea mea sa te ajute http://alincik-md.blogspot.com/p/pentru-avea-un-par-frumos-si-sanatos.html