| DaReZon a întrebat:

:*

Deci am parul ondulat si gras si eu as vrea sa mi-l fac drept si subtire (ceva de genul acesta: http://tinypic.com/view.php?pic=2s9sosi&s=6 ). Asi putea folosi ceva ca sa il am mereu asa drept subtire ca tipul din poza? Funda :*

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xBrokenArrow a răspuns:

Buna. Si eu il am foarte ondulat, dar nu ii pot face nimic in privinta asta, doar sa ti-l faci cu placa mai mereu.winking Pa, pa.

| marmotavorbareatza a răspuns:

Foloseste placa... sau produsele profesionale pentru indreptarea parului sunt foarte bune!

| marmotavorbareatza a răspuns:

Metoda rasucirii

Aceasta modalitate de intindere a parului seamana oarecum cu cea a elasticelor, dar functioneaza perfect si pentru parul putin ondulat, nu doar pe cel foarte cret. De asemenea, este si mai usoara decat cea a elasticelor.

De ce ai nevoie

Un pieptene
Elastice sau clame de par
O sticla de apa cu pulverizator

Instructiuni:

1. Din nou, primul pas consta in spalarea parului si aplicarea balsamului. Foloseste un prosop uscat apoi in care sa iti infasori parul si asteapta cateva minute pentru a se absorbi excesul de apa.

2. Descalceste-ti parul cu ajutorul unui pieptene cu dinti rari si lati. Imparte parul ud in sectiuni nu foarte groase. Ar trebui sa ai in medie 10 suvite, dar daca ai parul foarte des, poti creste numarul. Delimiteaza suvitele cu elastice sau clame, cum iti este mai usor.

| AlyAleksandra a răspuns:

Si eu am parul ondulat, sti poti sa ti-l indrepti permanent la alon dar gandeste-te bine ca e foarte frumos ondulat, cel putin mie imi place...

| RoseDiana a răspuns:

Pai poti sa ti-l indrepti cu placa s-au sa ti-l aranjezi cu piaptanul.Bafta!