| iloveusa a întrebat:

Deci nu stiu ce sa ma mai fac:parul meu e foarte subtire si lipsit de volum,si sta in toate directiile sad.Dupa dus imi sta oribil orice as face(deci nu pot sa il las pe spate),apoi in coada nu mi-l pot prinde(ca imi sta in sus si in lateral si arat ca si femeia paianjen),sa mi-l impletesc, nici atat. Abia pot sa imi prind 2 codite. Daca nu ma spal pe cap o data la 2 zile, parul devine uleios sad. Parul meu e mediu.Ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| FlaviiTuttiFrutti a răspuns:

Si eu patesc cam la fel ca tine.
Solutia: Cand te speli pe cap, da-te odata cu sampon, freaca bine parul si lasa samponul acolo cam 5 minute. Clateste bine, bine parul apoi mai adauga o data sampon. Lasa-l 3 minute si apoi clateste. E recomandat sa folosesti si balsam, preferabil din acelasi set cu samponul. Aplica balsamul si lasa-l sa stea in par cam 10 minute. Apoi clateste si poti iesi din baie. Tine-ti parul in prosop cam 30 de minute, fara sa il freci cu prosopul. Apoi va fi doar putin umed. Piaptana-ti parul cu un pieptan cu dinti rari si daca vrei aplica un spray pentru par rebel.
Orice ai face, sa NU il usuci cu uscatorul.
Sper ca te-am ajutat love struck

| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca sa-l indrepti cu placa... Nu e cea mai saantoasa solutie, dar are cele mai eficiente efecte.

Sau... daca vrei volum, incearca sa-l indrepti cu peria si feonul si intoarce-l usor la varfuri spre interior.

Mult succes!

| JustMusic a răspuns:

Incearca samponul Schuma cu efect push-up si balsamu, crede-ma ca da volum forate mult inca de la prima spalare, incerarca si tratamentul cu ulei de ricin pentru ingrosarea firului de par. Evita palca /undulatorul si uscatorul.