| Ruxu a întrebat:

Buna deci povestea este asa eu vreau maine sa ma duc la cosmetica sa imi epilez mustata cu ceara dar mama dpune sa nu ma duc fiindca o sa imi ramana semne si bubuite si o sa se vada urat. Dar eu tot vreau sa ma duc.Deci ce sa fac.Sa ma duc la cosmetica sa imi epilez mustata sau sa stau cu ea ceea ce ar fi naspa? si a doua intrebarea credeti ca iritatia o sa treaca pana incepem scoala adica pana luni pe 13 septembrie. Fetelor voi cand ati fost sa va epilati mustata la salon cum a fost vau ramas semen sau v-au aparut bubite si in cat timp au trecut? Multumesc anticipat. O seara buna

Răspuns Câştigător
| Alexandraaa_8011 a răspuns:

Eu am inceput sa imi epilez mustata acum un an.Pe atunci aveam 12 ani. E adevarat ce zice mama ta, pot aparea bubite. Mie nu mi-au aparut deoarece m-am dus la farmacie [la sfatul cosmeticenei] si mi-am cumparat Baneocin Pulbere Cutanata si dupa ce mi-a luat mustata m-am dat cu acela dupa si inca odata seara.Si in ziua de azi imi epilez mustata si pielea mea s-a obisnuit. dar inca ma dau cu acea pulbere.Ma simteam f prost din cauza mustatii si cred ca la fel te simti si tu.
Iti urez succeswinking

15 răspunsuri:
| G a răspuns:

Sunt sanse sa apara bubite si roseata daca e prima data cand te epilezi. poti sa folosesti o crema de galbenele sa se mai duca. dar in general dispar ele singure.

| Pau a răspuns:

Pana in 13? iti trec bubitele alea chiar in ziua in care te faci, dupa cateva orewinking

Răspuns utilizator avertizat
| xibalba a răspuns:

Da...depinde cat de vizibila e mustata. Daca nu e, o stii doar tu, nu are rost. Sunt bune benzile Sesu( http://www.google.ro/......tp?/imgres ) cu ceara rece. Costa pana in 10 lei o cutie cu 20 de bucati... te faci acasa, simplu, mult mai ieftin decat la salon. Mai sunt si benzile Strep, dar astea sunt mai scumpe. Ambele contin si servetele imbibate in ulei hidratant pentru dupa epilare. Daca te stii cu pielea mai sensibila, du-te la salon.

| zooooza a răspuns:

Pai iritatia trece oricum.Cam in cateva ore.
Dar nu e mai simplu sa iti cumperi o crema depilatoare?
Nici nu te doare, nu iti raman bubite si te impaci si cu mama tawinking

| Crisyy a răspuns:

Daca nu se cunoaste mustata tare nu te epila. dar daca se cunoaste si vrei stai fara griji ca nu o sa-ti apara bubitehappy. in cel mai rau caz se inroseste un pic si in cateva ore iti trece:p

| Mary496 a răspuns:

Serios acum...ai mustata?
Faza cu bubitele depinde de ten.

| LOVEsick a răspuns:

Nu te lua dupa Tiberiu, cred ca ii e rau.
Fa-te cu ceara. Daca o sa apara bubite o sa treaca. Asta depinde cat de sensibila esti tu. Daca esti prea mica, lasa chestia asta, ca nu se observa. Eu m-am facut acasa si nu mi-a aparut nimic. Succes.

| Mariiia a răspuns:

Bubitele alea se duc in cateva ore. ( nu tuturor persoanelor le apare bubite, depinde de tenul fiecaruia) Dac tu crezi ca ai mustata prea vizibila e ok, dar daca crezi ca mai poti astepta un an/doi e bine sa astepti. Pentru ca dupa prima epilare o sa inceapa sa iti creasca mai repede si probabil mai des. Nu incerca crema depilatoare, pentru ca apoi iti va creste parul aspru. Si sigur nu vei dori sa ai o mustata aspra langa prietenul tau smug. Cel mai bine e sa dai cu ceara sau sa te pensezi. Doar daca este cazul :*

| Tiberius a răspuns:

Eu zic sa incepi sa te razi.Foloseste Gillete

| lavii_2927 a răspuns:

Salut.nu apar semne.sau bubitze... cel putin mie nu mi-a aparut nimic.doar ca, creste mai des...

| lorycykcl a răspuns:

Iritatia aia apare doar daca ceara a fost prea fierbinte si nu tine prea mult (cred ca ti-ar trece). Eu folosesc benzi epilatoare pentru musteata si sunt foarte eficiente.

| Khalesionfleek a răspuns:

Pai poti sa iti faci. Si pe picioare dupa ce te faci cu ceara iti ramane rosu de la fire cum ti le smulge.Deci e ok o sa iti treaca peste o zi...si mai putin!

| Spawny24 a răspuns:

Cati ani ai. daca ai sub 14 nu are rost sa te duci sa te epilezi. parerea mea

| Bijou_8404 a răspuns:

Deci eu imi epilez mustata...la inceput miau iesit bubite, dar sunt ca niste cosulete ft mici, trec in 2-3 zile. depinde de ten daca iti ies sau nu. de vreo luna imd dupa ce mi-a epilez ma fac cu gel cu echinacea. se gaseste in magazinele naturiste. la mine a avut efect si nu mi-am mai iesit, dar ma fac de 2-3 ori pe zi in primele 2 zile dupa epilat. succes :*