| CalinaXandra a întrebat:

Bună! Din ce cauza nu se vad rezultate la epilarea definitiva cu laserul? După 20 de ședințe, unde în mod normal ar fi trebuit 10 ședințe și apoi odată la 3/6 luni întreținerea. eu am făcut aproximativ 20 ședințe și acum am nevoie de întreținere odată la 2 luni. Nu e ok aparatul si e doar pierdere de timp și bani? De ce se mai numește epilare definitiva?laughing

2 răspunsuri:
| Bibyyyyyyy89 a răspuns:

Ori aparatul.Ori trebuie sa verificati daca aveti pb hormonale
Eu am descoperit chisturi ovariene dar dupa 10 sedinte 80% din par a disparut
Intretinerea se face la 6 luni sau 1 an
Cred ca e jecmaneala ups

| AdrianJderu a răspuns:

Dacă ai făcut 20 de ședințe și rezultatele nu sunt conforme așteptărilor, pot fi mai multe cauze: tipul tău de piele sau păr, calitatea aparatului, intensitatea setată, sau eventuale probleme hormonale. Laserul reduce permanent, dar nu elimină 100% din păr. Dacă ai nevoie de întreținere frecventă, poate nu a fost folosit un aparat eficient sau adecvat pentru tine.
★彡━━━━━━━━━━━━━━━彡★
? Surpriză activă?! https://www.gemis.ro/tombola