| EvaTramell a întrebat:

Este adevarat daca folosesti tinctura de ardei iute creste parul? Eu am inceput sa folosesc acest tratament..Cand ma dau ma pisca fata si pielea capului.Imi cade foarrte mult parul.Credeti ca e bun?happy

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Logica tratamentului are logica happy dar rezultatele fie sunt 0, fie insignificante.
Asta din ce am vazut si eu la cineva

| AikkoxD a răspuns:

Nu e adevărat. Tot ce poţi să faci e să masezi în fiecare seară scalpul, să elimini tensiunea şi să "împingi" firele să crească. Sau aplici o dată pe săptămână o mască formată din ulei de ricin şi un ou crud. Stai cu ea 1-2 ore şi apoi te speli bine.
Dacă de la tinctura de ardei iute te ustură, renunţă la ea.