| anonim_4396 a întrebat:

Buna, este bun samponul elseve bond repair? (am parul ondulat si acesta este destul de uscat. De asemenea de cand mi-am vopsit parul cade foarte mult si ma gandeam sa incerc samponul acesta poate ma ajuta cu ceva) btw am tot schimbat sampon insa nu l-am gasit pe cel potrivut

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sampoanele nu ajuta la caderea parului, acelea contin fosfati care scot praful si grasimea din par, lasand parul curat si atat.
Caderea parului are o alta cauza si aceea trebuie gasita si inlaturata, ca sa nu mai cada parul.
Daca l-ai chinuit cu vopseaua sau decolorat, atunci parul este uscat si probabil ars, de aceea trebuie tuns si eliminat toata arsura ca el sa creasca sanatos.