| Uza a întrebat:

Este indicat sa imi dau pe gene cu ulei de ricin sau cu ulei de masline? Care credeti ca e mai bun? Are vreun efect daunator daca imi dau cu una dintre ele pe gene? Si cat timp sa-l tin pe gene? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa folosesti nimic pentru gene, decat daca-ti doresti sa cresca.Pentru asta,aplica ulei de ricin in fiecare seara,cu ajutorul unei periute curata de rimel,fara a incarca genele(pentru a nu curge in ochi)si lasa-l sa actioneze pana a doua zi. Uleiul de masline nu are nici-un beneficiu pentru gene(ci doar pentru par), pe cand uleiul de ricin stimuleaza cresterea genelor si a parului, in general.Nu este daunator, dar este indicat sa eviti contactul cu ochii(da senzatie de usturime si de discomfort).

5 răspunsuri:
| kta1431k a răspuns:

Motivul?

| raincolours a răspuns:

Mai bun este uleiul de ricin, si recomandat este sa te dai seara pe gene cu o periuta (curata) de la un rimel obisnuit, si dimineata te speli.
Nu este niciunul daunator.

| alexutza01 a răspuns:

Daca doresti sa-ti creasca genele este mai bun uleiul de ricin (si eu imi dauwinking )

| EmaS a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru cresterea si regenerarea genelor.Trebuie sa aplici in fiecare seara timp de doua luni dupa care se vad rezultate.

| AliceThai a răspuns:

Nu cred ca are vreun efect, bun sau rau. Vezi totusi sa nu-ti dai in ochi happy