| Blackwoman27 a întrebat:

Buna!
Este vreo problema daca de la aproape 15 ani port sutien? afecteaza intr-un fel cresterea si dezvoltarea sanilor? vreau sa zic ca il port doar la scoala si cand mai ies pe undeva.Am bustul de 80-82 cm

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu afecteaza! Dar e păcat să nu le laşi libere.La 35-40 de ani, ce vei face? Ce vei mai purta?

| mona a răspuns:

Nu este nicio problema ca porti sutien

| Konata a răspuns:

Buna!
Nu, nu afecteaza in niun fel cresterea sanilor. Sanii cresc cat au de crescut, fiecare fata are ritmul sau de crestere. Daca nu-i ai prea mici, este indicat sa porti sutien sau macar bustiera ca sa nu se vada urat prin tricouri mai ales mulate. Daca ii ai mici, nu are importanta, vor creste happy. Deci in conclucie: nu-ti face griiji dar nici nu abuza de el si scoate-l in timpul noptii sau poate cand stai acasa happy.

| Orbithh a răspuns:

Din cate stiu eu cam de la15 ani este normal sa porti sutien, desi poti purta si de la varste mai fragede in cazul in care ai sani mari si te incomodeaza, cum este in cazul meu.Acum am 14 ani si port de la 12. Si nu i-a afectat cu nimic.

| neutrino a răspuns:

Este chiar recomandat, chiar daca baietii te prefera fara.

| best1people a răspuns (pentru neutrino):

Ai grija sa nu se observe ca nu ai sani pentru un sutien cam mare...si nu afecteaza in niciun fel, chiar face bine si arati mult mai sexy in fata unui baiat daca vede acele bretele pe sub hainewinking. funda?

| neutrino a răspuns (pentru best1people):

Nu am inteles de ce-mi raspunzi mie, crede-ma ca nu am de gand sa-mi pun sutien!

| best1people a răspuns (pentru neutrino):

Gresisem butonul desktop.....plus ca de pe telefon imi e mai greu....scz sad

| EdwardTeach a răspuns:

Nu trebuia să ne zici mărimea bustului, sincer. Dar oricum cred că ai creat postul ăsta doar ca să te lauzi.

| GlossyBabe a răspuns:

Nu e absolut nici o problema! parere mea e ca e suficient sa il dai jos noaptea si in zilele in care nu iesi din casa! eu una port de la 14 ani si asa m-am obisnuit ca atunci cand dorm sunt fara! In plus tu trebuie sa iti dai seama cat de comod te simti in el! I-ati o marime potrivita sanilor tai, sa nu te stranga si sa nici nu iti fie larg! Fundita?:*

| Crist33na a răspuns:

Nu e nici o problema, papusa, daca porti. Dar totusi incearca ceva fara prea mult burete. pup