| Doηηa a întrebat:

Eu am părul șaten deschis, ondulat și ochii albaștri.Mi-a intrat în cap că mi-ar sta foarte bine brunetă.Nu prea știu cum să o conving pe mama să mă lase să mă vopsesc.
Credeți că dacă îi spun că majoritatea colegelor mele sunt vopsite mă va ajuta cu ceva?( am 15 ani). Cum o conving?
Și dacă reușesc să o conving,mă vopsesc acasă? E greu să mă vopsesc singură? (cred că la coafor costă o groază de bani, prefer să-i dau pe altceva) Care este cea mai bună vopsea brunet intens (gamă)?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Bordasgabrielalovesexy a răspuns:

Eu zic sa nu te vopsesti, si eu am fost vopsita si in timp am realizat ca a fost o greseala, nu iti stica parul (funda )

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Renunță la vopsea de la 15 ani, când o să albești ce o să mai faci?
Sunt de acord cu mama ta!
Pa, pa.

| twishmitti a răspuns:

Daca ti-l vopseste de la varsta asta o sa ai probleme mari cu parul pe urma. Mama mea a facut aceia greseala si de la vopselele astea de par ii cade parul si e foarte deteriorat. Chiar daca folosesti si de cele mai scumpe vopsele de par si naturale oricum deterioreaza tare parul. Eu ti-am dat un sfat, dar tu acum faci ce crezi ca e mai bine happy

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Nu e bine sa te vopsesti la 15 ani!
Cel mai bine te vopsesti del a varsta de 20 +
Pa!