| aNdReYa_4166 a întrebat:

Buna eu am parul cret ...si mi-l intind cu placa, spuneti-mi ceva ulei sprei sau creme pentru par ca sa-l nul mai ard, si de unde sa-l comand sau sa-l cumpar.

Ms, fundalove struck

Răspuns Câştigător
| traficanta a răspuns:

Eu am ser termoprotector si hidratant de la Gerovital.il gasesti cred ca in orice magazin.costa 13, 5 lei big grin E pentru placa si indulator si razele UV bla bla.Si fa-ti masca cu ulei de ricin si altele( cauta si tu pe net ) la fiecare spalare, adica eu asa`mi fac.Si incearca sa folosesti placa mai rarbig grin Si sa nu uiti sa-ti tunzi varfurile cam la 2 luniwinking

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Incearca sa renunti la placa pentru un timp, deoarece este foarte nociva pentru sanatatea firului de par. Afla de aici http://www.divahair.ro/......fara_placa cum sa iti indrepti parul fara placa. Ai grija de tine.

| Daria a răspuns:

Pacat ca iti intinzi parul.Multa lume vrea sa aiba parul cret.Si eu am parul cret si il adorlove struck

| mispis a răspuns:

Incearca uleiul de arganbatting eyelashes

| Eee_7625 a răspuns:

Heiii. si eu ma indreptam mereu cu placa dar acum nu ma mai indrept de foarte multe ori. Eu am folosit un ulei, special care se dadea pe par inainte sa te indrepti si iti lasa parul starlucitor, nu ti-l mai ardeai asa tare. si nu mai degradat ci din contra foarte ingrijit. Este de la Kallos, varianta aia cu portocaliu, se numeste FLOSSY PROTECTIVE SHINE SPRAY. E pana in 20 de lei :*:*
Sper ca ti-am fost de ajutor. iti recomandhappy

:*

funda?>big grin

| oannabomboana a răspuns:

Pai. Nu exista...parul indreptat practic este ars happy.
Dupa baie da-ti cu ulei de par happy. Pentru stralucire...
si eu am parul cret. Si vreau sa-ti zic ca multi baieti apreciaza asta. Esti diferita. speciala. Lasa-l, si eu l-am indreptat ani la rand si regret. Uita-te cate au parul drept. rolling on the floor).
>big grin

Răspuns utilizator avertizat