| anonim_4396 a întrebat:

Buna:) eu am parul drept natural si as vrea sa mi-l fac asa http://2.bp.blogspot.com/......C_0023.JPG ...cum pot sa-l fac sa stea asa? am nevoie neaparat de ondulator?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA

aceasta e o metoda foarte usoara care nu iti degradeaza parul pentru ca nu se foloseste caldura.plus,e foarta rapida.

6 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Cu olundatorul, sau cu bigudiuri mai mari.
Bafta, scumpa!

| Mangustă a răspuns:

Pentru o ondulare temporara, cam 3-4 zile. Dupa ce te speli si il lasi sa se usuce natural pana mai e doar putin umed (altfel iesa prea cret) incepi sa-ti separi parul in sectiuni mai mari pe care le prinzi larg cu un eleastic/clama (doar ca sa le delimitezi mai bine). Incepi sa iei cate o suvita dinaia facuta, o desfaci de sus si incepi sa o rulezi larg pe 2 degete pana ajungi sus apoi o prinzi cu o agrafa si asa faci la toate. Sa NU le faci stranse pentru ca o sa iti iasa prea crete. In cazul ca e prea ondulat, imediat ce le desfaci (cam dupa o noapte) dai cu o perie deasa prin par, apoi cu fixativ pentru a rezista mai mult.
In cazul in care abia te-ai spalat pe cap si e uscat sau nu vrei sa te mai speli din n-motive, atunci faci direct buclele, le prinzi sus si te stropesti bine cu apa. De preferat sa nu te culci cu un prosop pe cap chiar daca uzi perna, pentru ca o sa-ti fie rece la cap si exista riscul sa racesti (nu se aplica vara).

| Iubareata22 a răspuns:

Nu cred ca este bine sa-ncerci. MMMMMM... Totusi, daca vrei ar trebui sa te duci la un specialist. (hair stylist, coafez/a) Asta doar daca nu te pricepi atunci ai putea sa-ncerci sa-ti faci.

| LarisaXD a răspuns:

Da..cu ondulatorul iasa cel mai bine big grin dar ai putea sa incerci si placa sau bigudiurile big grin spor :*

| DiutzaDeDe a răspuns:

Cu ondulatorul de la Remington. Pearl Wand ies exact asa. Dupa ce il indrept si ma decid sa-l ondulez buclele ies exact ca acolo

| andreeab000 a răspuns:

Uite aici:
1. http://www.youtube.com/watch?v=7_hAhXNdYhY
Sau poti sa vezi mai multe aici:
http://www.youtube.com/user/beautyklove/videos
succes! :) :*;)