| Missie997 a întrebat:

Buna :* eu folosesc sttay matte de la rimel london nuanta true ivory si as vrea sa folosesc bb cream insa nu stiu ce nuanta mi s-ar potrivi, mai degraba as vrea una asemanatoare cu cea de la rimel londonbig grin, ma puteti ajuta? funda! ^_^

1 răspuns:
| LoveFashionHeart a răspuns:

Buna, sa stii ca nuantele difera la fiecare brand. Am incercat si eu bb si la fel ca si tine aveam nevoie tot de o nuanta ivory insa s-a dovedit ca cea de la bb sa aiba o culoare rozalie, insa fiind ca o crema nu are aceeasi intensitate ca a unui fond de ten obisnuit, are putere mai mica de acoperire. Dar este bine sa folosesti bb pentru sezonul de vara. Cele mai bune sunt de la vichy, garnier si nivea.