| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt Ana. si am o problema mare straight face. Sunt complexanta de intaltimea mea. Am 14 ani si sunt foarte foarte foarte inalta :180 cm. Pe langa faptul ca nu.mi pot suporta inaltimea mai sunt si slaba - 50 kg. Toata lumea se mira de mine ma arata cu degetu, colegii mei imi spun lucruti jignitoare pur si simplu nu mai suport sa fiu privita altfel si sa privesc toata lumea de sus sa vad ca toata lumea e diferita de mine. Cel mai rau este ca am 14 ani si daca mai cresc? daca ma fac de 2 m? Atunci cum o sa mai ies din casa? Dati.mi sfaturi orice. Sfatuiti.ma cu ce sa ma imbrac ca sa par mai mica. Va mulumesc frumos!

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu mai pune la suflet ce sunt rautaciosi. Ia ca un avantaj faptul ca esti inalta, mergi la inot, basket, handbal sau volei, poti afce performanta in aceste sporturi.

| Irinushh a răspuns:

Eu sa fiu in locul tau ma duceam la next top model laughing nu sunt ironica...la masurile astea imposibil sa nu ajungi departe cu modelingul, plus ca esti si tanara...

| Roxana110824 a răspuns:

Buna Ana! Si eu am 14 ani si fata de tine eu una sunt mica. am 1, 50-1, 60 si am 38 de kg. Si pe mine ma enerveaza cand colegii comenteaza ca sunt asa slaba, dar unii chiar cred ca arat bine. Eu una spun sa te bucuri de greutatea si inaltimea ta, pentru ca decat o pitica sau grasa mai bine inalta, slaba si frumoasa :*. In legatura cu sporturile din cate stiu daca faci handbal, baschet, inot te inalti mai tare. Asa ca pentru siguranta inaltimii tale mai bine nu te-ai apuca, dar asta nu inseamna sa nu mai faci sport niciodata laughing
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| th4inspiration a răspuns:

Pai calitatile pe care le-ai enumerat mai sus reprezinta un atu, pe care tu il denumesti complex, din cauza ca te simti diferita fata de ceilalti, ei sunt doar pur si simplu invidiosi pe tine, cu "rautatile " lor vor ca sa te faca sa te simti prost ca esti mai buna ca ei? de asta, cei care sunt diferiti fata de ceilalti tot timpul vom fi criticati, dar ceea ce conteaza cu adevarat e ca suntem "diferiti", ne putem identifica in multimea lor de idioti fiindca avem ceva in plus, tu de exemplu poti avea o cariera de succes in domenii in care ceilalti nu vor putea niciodata, tu esi mai speciala ca ei, de asta cei din jur tot timpul te vor face sa te simti prost doar ca esti de 1000 de ori mai buna ca ei. happy parerea mea ignora-i, simte-te mandra de ceea ce esti si arata-le prin tot ceea ce faci ca ii depasesti cu multe. Succes!

| cristiiiiiii a răspuns:

Stai linistita...parerea mea ca fetele inalte sunt mai dragute decat cele scunde (parerea mea) + k ai doar 14 ani nu iti face probleme cu greutatea de acum laughing k peste 2-3 ani o sa te plangi k vrei sa slabesti. Lasa complexele si lumea sa vorbeasca ce vrea cine te place si te iubeste o face indiferent cum arati

| Bondarel99 a răspuns:

Tu te plangi ca ai un corp de fotomodel? Stii cate fete si-ar dori sa fie in pielea ta? Eu cred ca nu trebuie sa iti faci griji, nu o sa ajungi de 2 m.

| Letty03 a răspuns:

Acum, in lumea asta copii cresc foarte mari. tu, ca sa scapi de aceste rautati, trebuie sa le ignori, de parca ei nu au niciun defect. oricum eu cred ca de pe la 15 ani nu o sa mai cresti.

| irinuka1890 a răspuns:

Salut Anisoara! Am avut aceeasi problema la virsta ta, eram complexata si nu-mi placea ca fetele din clasa de rideau de mine ca sunt inalta, dar cu timpul am inteles ca acele fete erau doar invidioase pe mine. Acum am 22 de ani si am 1.85, nu mai cresc in inaltime din clasa a 9-a, si acum as spune ca sunt mindra ca am asa o inaltime. Niciodata sa nu te complexezi din cauza aceasta. Esti slaba deoarece organizmul tau se dezvolta, incepind cu 15-16 ani vei fi normala, eu la fel eram foarte slaba la 14 ani, iar cu timpul m-am dezvoltat si m-am maturizat! Fii tare si nu uita ca in toata dimineata sa rostesti in fata oglinzii "Sunt cea mai draguta", si crede-ma ca te vei vedea cu alti ochi, nu numai tu dar si cei din jur! Succes!

| Resurrection a răspuns:

Ana, ca sa te facsa te simti mai bine, iti spun sincer ca as vrea sa am inaltimea ta. Eu de la 15 ani nu am mai crescut, am ramasla 1.61 si asa o sa raman. Mereu am vrut sa fie inalta, si daca as avea inaltimea ta as fi foarte fericita. Nu ar trebuia sa vezi asta ca pe un lucru rau, o fata inalta arata foarte bine si crede-ma, sunt multi care le apreciaza si le admira. Ai putea sa te inscrii la o firma de modeling cu cea mai mare usurinta, se castiga si bine si nici nu te-ar mai lua nimeni in deradere. Stai linistita si nu iti mai face probleme, daca atat ii duce pe ei capul si nu stiu altceva decat sa fie uraciosi, lasa-i; nu ii mai baga in seama ca nu merita.

| Nolkyz a răspuns:

La modeling cu tine. Vorbesc serios. Profita de ce ai, nu vei regreta. Poti ajunge departe.

| laura1999 a răspuns:

Next top model by catalin botezatu incearca la anul. Multe fete ar visa sa ajunga ca tine