| cristinutzik a întrebat:

Eu sunt o fata destul de slabahappy si vreau sa stiu daca sportul ajuta la ingrasat. Eu am auzit ca da. Voi ce credeti?

19 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Da sunt exerciti speciale pentru a dezvolta muschii in anumite zone ale corpului, iar daca faci o combinatie cu aceste exercitii si multe proteine si sa vezi rezultatele.cauta pe google ce fel de exercitii poti sa faci acasa fara sa fie nevoie sa mergi la sala.si eu sunt slabutza si fac asta, dupa parerea mea functioneaza! eu m-am interesat mai mult despre chesti asta si crede-ma daca mananci mult si prost nu e bine deloc, daca mananci normal si sanatos atunci da, trebuie sa stii ce sa mananci, adu. ti aminte ca tu ai nevoie de multe proteine! pup si succes

| T30D0RA a răspuns:

Vaiii, dormitul mult ajuta la slabire, sa nu incerci asta! Cunosc oameni slabi care mananca mult (de 3-4 ori/zi) si tot slabi ca scandurile sunt; de la mancatul mult se ingrasa doar cei grasuti. Sportul te ajuta doar sa faci muschi!

| traficanta a răspuns:

Sportul slabeste laughing In niciun caz nu ingrasa laughing

Daca vrei sa iti dezvolti muschii, astfel o sa pari ca te ai mai ingrasat, du`te la sala, daca ai posibilitatea, si cere`i antrenorului sfat.Sau cauta pe net exercitii pentru dezvoltarea muschilor.

Si manancaaa mult.

| cristina a răspuns:

In niciun caz
doar slabeste
pune mana si manaca pitza cartofi prajiti si ai sa vezi

| eueu1212 a răspuns:

Eu nu am auzit ...am auzit decat ca slabeste sportul dar nu stiu mai intreabahappy

| Диана a răspuns:

Si eu incerc sa ma ingras laughing Am apelat la dieta cu hamburgeri si dulciuri la ora 2 noaptea... Nu prea merge, dar totusi m-am ingrasat juma` de kg laughing

| oanna_7222 a răspuns:

De la sport faci muschi este imposibil sa te ingrasi laughing)

| Pinkyyy;x a răspuns:

Sportul nu ingrasatongue
daca vrei sa mai pui niste kg in plus
mananca seara mai mult dar nu exagera.
cel mai mult ingrasa fast-foodurile dar nu iti recomand
mai bine mananca mai multa paine.

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Nu fata, sportul in general gimnastik te ajuta sa slabestibig grin. Dormi mult, mananca si ai sa vezi ca ai sa te ingrasi:d...Parerea mea e sa stai asa slabuta decat sa te ingrasi.La un moment dat ai sa vrei sa slabesti si nu poti asa repede sa dai kg jos.:*

| shadovv a răspuns:

De fapt sportul face doua lucruri: iti scade grasimea si iti mareste mama musculara... un fel de dai grasimea pentru muschi. Daca vrei sa fi o fata cu muschi... bafta!

| ThePoet a răspuns:

Imposibil sa ajute la ingrasat? Si de ce vrei sa pui in greutate? Nu-i plac nimanui grasele. Revenind la subiect, unul dintre motivele pentru care s-a inventat sportul inca din vremuri stravechi ii sa te mentii in forma si sa ai un corp de invidiat (in niciun caz gras).

| teodoram a răspuns:

Sportul niciodata nu o sa ajute la ingrasat. daca vrei sa pui cateva kg pe tine, mananca dupa 7 pm, mananca mult (in orice caz) si stai mult si degeaba happy

Răspuns utilizator avertizat
| ZuZuAleX a răspuns:

Nu. sportul doar te face muschiuloasa. fa si tu ca mine cand vezi ca e trecuth de 8 mergi frumos la bucatarie si fa niste cartofi prajiti de preferabil cu muult ulei si tii regim asa vreo saptda trebuie sa manci mult adica sa manci ziua si noaptea si pe la6 de ex sa faci vreo 10 abdomene ca sa nu pui burtawinking bafta! sper ca am fost de folos:*

| forbidden_1470 a răspuns:

Daca mananci dupa ce faci sport, atunci te faci mai muschioasa, si prin urmare, pari mai grasa.
Poti practica sport, caci ajuta si la sanatate, mai bine decat sa mananci pizza si cartofi prajiti, dar daca esti slaba, mai bine bucura-te de asta si nu incerca sa te ingrasi. Acest lucru va veni de la sine intr-un tarziu si nu vrei sti cum sa slabesti la loc...

| natalia_6286 a răspuns:

Mai eu am auzit ca sportul ingrasa dar depinde care. uite si eu sunt slaba ca si tine.trebuie sa mergi la sala si sunt anumite exercitii pentru noi"slabutele"! sunt exercitii pentru dezvoltarea muschiilor.mergi la o sala si intereseaza-te. pupici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul slabeste si ca sa te ingrasi mananca mancare multa

| CrisutzuxD a răspuns:

Sportul nu te ajuta sa te ingras ci sa slabesti happy

| little_2513 a răspuns:

Mananca pizza cartofi prajiti...
mergi la salahappy
si mananca dupa 7 seara multt