| LaraHeart a întrebat:

Fetelor, am nevoie de un sfat.Inainte aveam un rosu rubin si m-am gandit ca acum, odata cu inceperea facultatii sa-mi schimb look-ul. Mi-am cumparat de la Loncolor, nr 7.7 nuanta blond aramiu inchis.Problema este ca m-am vopsit azi de dimineata, pe cutie scria sa il las 30 de minute insa dupa 15 minute eram... oranj sad. La radacini mi-a iesit mai deschis decat pe lungimi, un oranj deschis.Inca nu m-am obisnuit cu culoarea, de la rosu rubin la blond aramiu inchis(care de fapt e oranj, portocaliu inchis) e o diferenta destul de mare. Ce as putea sa fac ca sa mi-l mai inchid, ce as putea face pana vineri? Am fost sfatuita sa nu ma vopsesc din nou ca mi se arde parul rau si nu stiu exact ce culoare sa pun peste oranj sa se mai inchida putin, mai ales la varfuri. A mai patit cineva asa ceva? Please, help! Dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Daca e asa urata culoarea te vopsesti mai inchis un saten inchis negru.Ca sa nu te decolorezi cu pudra sa iti dstrugi parul.parerea mea...

1 răspuns:
| Andreea50 a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bun/normal sfat ar fi sa faci o vizita la coafor. Nu ar fi trebuit sa incerci sa te vopsesti singura acasa deoarece pigmentul rosu este foarte puternic, foarte rezistent (spuneai ca nuanta parului tau a fost rosu rubin). Te sfatuiesc sa mergi la coafor pentru un retush. Cu parul nu este de joaca! straight face Sper sa rezolvi problema. Mult noroc! happy