| Frrramboise a întrebat:

Buna fetelor!

Am o micuta problema.maine e prima zi de scoala si as vrea sa imi fac parul.mai "altfel"ca m-am saturat sa il prind in coada

niste sugestii, poze, ceva?

parul meu e ondulat, fff des, lung si cand il las pe spate sta. valvoi.nu imi place! as vrea sa stea mai.asezat!

daca il indrept cu placa o sa stea mai.pe langa cap? ce ziceti?

DAU funditaA! promit!

Răspuns Câştigător
| Saya a răspuns:

Salut!

Eu asa vreau sa mi-l fac http://tvrecappersanonymous.files.wordpress.com/2010/09/katherine.png

6 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Pai daca ai placa iti sugerez sa-l indrepti.nu o sa mai para atat de des si "valvoi" cum zici tu

| pitikaaaa a răspuns:

Buna si eu am parul l` fel ca al taubig grin
eu mi`l indrept si imi las cateva suvite ondulate.big grin arata super

SFAT: cand faci baie si ai balsam in cap sa te piepteni
si sa te mai piepteni cand ai parul ud, apoi ti`l prinzi in coadabig grin
sa vezi ce frumos ti se va aranja dimineatabig grin eu una asa fac si mi se aranjeaza foarte frumosbig grin

| bombonikk a răspuns:

E bine si cu placa, dar ce iti sugereaza Saya e mult mai misto.Eu mi-l fac la fel ca in imaginea lui Saya.Bafta!

| ana_5516 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:17, s:0&tx=57&ty=32

la spate il poti prinde cu o clema sau daca te poate ajuta cineva cu agrafe

| Dena01 a răspuns:

Pai, poti maine sa ti-l faci cu placa, nu ai avea motiv sa nu il faci, mai ales ca sa zicem ca e o ocazie mai aparte.si daca iti sta si bine, e perfect. Doar sa nu-ti faci un obicei dintr-asta, sa nu ti-l distrugi si inainte de a folosi placa, foloseste si acele produse recomandate pentru protectia parului.Ca sa stea 'lipit'de cap, dupa ce ti l-ai intins, da cu putina ceara de par pe firele rebele si asa le cumintesti.

Daca as fi in locul tau, eu chiar l-as increti. Dupa spalare aplic spuma, il usuc stand cu capul in jos, astfel incat parul sa-mi fie in fata si il usuc de la varfuri, de jos, strangandu-l in acelasi timp in pumn-daca intelegi.
Mie personal nici nu imi place parul intins de vai, sunt mereu cu placa dupa mine. Si eu il am ondulat asa ca, atunci cand am nevoie sa fac ceva rapid, simplu si usor pentru ceva ocazie, il incretesc asa cum ti-am zis. A, poti sa atasezi si difuzorul la uscator, doar sa il usuci bine de tot de prima data si sa nu revii asupra respectivelor suvite de par pentru a 5a si a 6a oara, caci distrugi forma buclelor.

Si asa aprofiti si de ce ti-a dat mama natura si va arata atat de draguut! Eu zic sa incerci! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde-l cu niste clestisori, cam asa: http://www.divahair.ro/......1_diva.jpg va sta mai potolit si nu va fi nevoie sa-l indrepti cu placa.