| Theooo23 a întrebat:

Buna fetelor.Am o problema cu tenul.In timpul antrenamentelor transpir si am un tic de a-mi pune mana pe fata, iar in jurul nasului imi apar cosuri.De un timp nu mai pun mana pe fata dar cosurile mi-au ramas.Ce as putea sa fac sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un săpun antibacterian, un tonic și o mască pe bază de acid salicilic, te poate ajuta prin aplicarea locală, pe fiecare coșuleț în parte, tinctura de propolis.
Dacă simți că ai un ten care "strânge" poți aplica 1-2 picături de ulei de migdale dulci, ajută foarte bine la hidratare (nu conține conservanți).
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Important e sa ai un ritual de ingrijire al tenului, in fiecare dimineata si seara sa te demachezi, sa folosesti o lotiune tonica si o crema cu textura lejera. O data pe saptamana foloseste un scrub si dupa o masca hidratanta.

| Criistyanna a răspuns:

Eu folosesc o pulbere pentru cosuri so zone afectate. se gaseste in farmacie " Zineryt" si este foarte buna solutia asta. iti dai cu ea dupa fiecare spalare cu apa calda si sapun. iti increteste timp de 3 min fata apoi iti revii. trebuie sa te dai cu el timp de doua saptamani iar apoi scapi de toate imperfectiunile. eu am scapatwinking si nu este nici foarte scumpawinking 45 de leiwinking
funda? :d

| Maria_Ileana_1999 a răspuns:

Incearca sa cauti la farmacie produse naturiste si daca nu merge/nu vrei/n-ai chef sa te duci acolo foloseste demachiantul doina crede-ma e bun l-am incercat si eu si mi-au disparut cosurilewinking