| Dolyta a întrebat:

Buna fetelor! Am o problema: păr pe față sad as vrea sa folosesc crema depilatoare, dar pe ea scrie ca nu se folosește pe față. A incercat cineva?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Da, eu folosesc crema depilatoare pentru zone sensibile, apoi ma dau cu crema de galbenele si nu am avut probleme. O aplic si sterg cu dischete demachiante si o tin undeva la 3 minute.

7 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Buna nu te sfatuiesc asa ceva nici macar sa incerci vreun pic happy iti va arde posibil tenul sau mai rau te poti irita de ce spun asta pentru ca eu am vazut cand o folosesc pe mainii uneori daca stau mai mult de 5 min ustura al naibi asa ca mai bine mergi la epilare gen cea cu laser...

| Dolyta explică (pentru WhiteLife):

Poti sa imi spui, te rog, exact ce crema folosesti? de la ce firma?

| WhiteLife a răspuns (pentru Dolyta):

Da, pe aceasta o folosesc (luata din DM):

http://elmiplant.com/......lmond-care

E bine sa testezi mai intai sa vezi cum se simte si daca e ok sa continui sa o folosesti. Nu o tin foarte mult, ma spal bine dupa ce o indepartez si nu folosesc nimic dur pentru asta (doar sterg cu o discheta). Pentru mine o data la 2 saptamani e foarte ok.

| Dolyta explică (pentru WhiteLife):

Multumesc ????

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu recomand asa ceva. Tenul este sensibil si crema depilatoare, chiar fiind pentru piele sensibila iti poate face o iritatie foarte urata. Am incercat astfel de creme pe piele si tot am avut iritatii dar pe fata... Daca chiar se vede foarte inestetic poti sa iti achizitionezi un aparat trimmer pentru zone sensibile si pentru ten. In set o sa ai mai multe capete, iar aparatul doar o sa taie fierele de par, nu le smulge. Eu am de la Veet si sunt multumita de el.

| Dolyta explică (pentru Aasdfghj):

Am un trimmer de la Remington dar nu imi place ca taie firul deasupra pielii, adica se simte țepos dupa ce ma fac cu el... si voiam sa ramana fin laughing

| Aasdfghj a răspuns (pentru Dolyta):

Aa inteleg. Eu nu am folosit pe fata si nu stiam ca se simte asa.laughing