| TpuNoName123 a întrebat:

Bună fetelor!
Am o problemă.
Părul meu este aspru şi cade foarte tare.[nu este vopsit şi nu îl întind des]
Când îl întind îmi stă înfoiat şi nu durează prea mult.[este creţ]
Spuneţi-mi ce aş putea folosi pentru a nu mai cădea? Dar pentru a fi mai mătăsos şi a dura mai mult timp.
Spuneţi-mi ceva ce funcţionează.
Mulţumesc!
Funda primului Cel mai Bun răspuns şi vot tuturor.

Răspuns Câştigător
| carliontzi a răspuns:

Pentru caderea parului foloseste ulei de ricin si da-te si cu un balsam dupa samponare asa se va mai "inmuia" parulwinking

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Uleiul de ricin ajută la creşterea şi regenerarea părului, costă în jur de 5-7 lei o sticluţă de 30 ml şi se găseşte la plafar.
Pentru a fi mai moale şi mai mătăsos, îţi recomand şamponul şi balsamul Dove.

Baftă!

| 10011993 a răspuns:

Pentru a nu-ti mai cadea, foloseste de cate ori te speli pe cap ulei de ricin, iar pentru a fi mai matasos spala-te pe cap cu Syoss( eu asa procedez) si foloseste la fiecare intindere cu placa un ser pentru varfuri deteriorate de la Avon.eu asa fac si parul meu arata bine...bine ca eu il am si vopsit.

| AndaWest a răspuns:

Aparte tratamentul pentru par pe care trebuie sa il folosesti,ar trebui sa tai o buna parte din el ca sa se regenereze, asa era si al meu, pur si simplu imi uram parulstraight faceil aveam pn la fund aproape si l-am taiat pn la umeri.acuma imi sta si drept, si asezat, superhee hee