| LikeABossBaby a întrebat:

Buna fetelor! Am o problema si anume,am avut parul prins in coc toata noaptea si cand l-am desfacut era super umflat, are aspectul ca parul de "caine" este aspru si pare neingrijit. Aveam parul si ars despicat si ars dar m-am tuns acum 2 saptamani cam 2-3 cm.Nu aveam parul asa in prima saptamana de cand l-am tuns, atunci era mai drept nu aveam varfuri asa urat intoarse era foarte drept acum nu mai sta asa[nu ma refer doar azi cand l-am avut in coc].Imi vreau parul meu drept inapoi cum sa fac? Placa oare l-a facut sa nu mai stea asa drept ca inainte? Inainte de a-mi cumpara placa toate fetele ma intrebau daca sunt facuta cu placa si nu eram.Am de un timp un par foarte urat.Cum sa il fac mai frumos?

Răspuns Câştigător
| adelina899 a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare laughing) adica am parul ars folosesc prea des placa pentru ca eu am parul ondulat si nu.mi placea dar acum regret ca aveam un par frumos, lung sad ma rog ideea e ca trebuie sa mergi la 1 luna 2 cam asa sa.ti tunzi varfurile arse (nici mie nu.mi placestraight face acum am parul pana la umeri straight face) eu mai folosesc ulei de ricin cu un galbenus de au vitamina A (gasesti la famacie si uleiu si vitamina A nu dai mai mult de 7 lei pe aman2) poti sa mai pui miere sau ulei de masline le amesteci ti le pui in caplaughing stai asa cateva ore si dupa te speli, asta este o masca care ajuta la cresterea si hranirea parului. De asemenea poti cumpara din farmacii tot felul de creme /masti/lotiuni nu stiu daca dau efectlaughing dar eu am un ser pentru varfurile arse bafta:*

| LikeABossBaby explică (pentru adelina899):

Imi poti spune cum se numeste serul si cat costa? Sper ca nu te superi ca te-am intrebat:***

| adelina899 a răspuns (pentru LikeABossBaby):

Am 2 unu de la Avon Advance Techniques si unu de la Gerovital Plants pe care scrie ser pentru varfuri deteriorate cu Keratina si nu`i nimic ca m'ai intrebat :*

| LikeABossBaby explică (pentru adelina899):

Multumesc:* Chiar meriti funda.:*♥

| adelina899 a răspuns (pentru LikeABossBaby):

Ododoblushing mersi :*

| LikeABossBaby explică (pentru adelina899):

Cu placere scumpo.:*

8 răspunsuri:
| adelina899 a răspuns:

Ou*.Incearca macar in vacanta sa nu te mai faci cu placa happy.

| LikeABossBaby explică (pentru adelina899):

Chiar mi-am propus sa renunt la placa macar o perioada de timp, iar dupa sa folosesc placa rar adica o data de doua ori pe luna.

| wyla a răspuns:

Cauta pe www.eva.ro acolo scrie cum sa/ti ingrijesti parul sper ca te va ajutta mult noroc!