| alinutastraub a întrebat:

Buna, fetelor!
Am si eu o intrebare: Fardurile de la Sleek sunt bune? Ma intereseaza rezistenta si daca sunt prafoase!

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Mai, eu am avut probleme cu fardurile de la Sleek. Mie nu-mi par foarte pigmentate in comparatie cu altele si nici cremoase, nu se blend-uiesc bine, culoarea nu rezista, chiar si cu o baza de machiaj buna. Mereu mi se aduna in pliul ochiului. Plus ca, intr-un mod foarte ciudat, toate capacele mi s-au rupt. Si e aiurea cand ai capacele de la fard rupte, ca iti zboara fardul peste tot. Iti spun eu ce este prafos: culorile mate sunt foarte prafoase de la Sleek. Foarte! Cele stralucitoare sunt ok. Dar, pentru pretul dat, au o varietate mare de culori si o calitate decenta. Strict legata de pret.
Am dat peste o paleta NYX cand am fost in magazin, care avea culori rezistente si super pigmentate si e pe lista mea, numai ca pretul este de 80 lei. Cea de la Ultimate:
http://www.makeup-shop.ro/......ow-palette

| alinutastraub explică (pentru Lostlyric):

Multumesc mult! Cred ca ma voi intrepta catre aceasta.

8 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Niciun fard nu o sa reziste bine fara o baza, mai ales cele calitative, pentru ca au o consistenta ceva mai cremoasa, plus ca nu reusesti nici sa faci blendingul bine fara primer.
Din fardurile sleek, au o consistenta buna cele perlate/sidefate, dar cele mate nu sunt atat de bune. Cele inchise sunt mai ok dintre cele mate, dar nuantele deschise au o consistenta fix ca de creta, sunt super prafoase si abia se vad pe pleoape.

| alinutastraub explică (pentru anamariarot):

Recomandari de o baza ieftina?

| anamariarot a răspuns (pentru alinutastraub):

Este pe makeupshop una de la milani despre care se spune că ar fi bună, însă eu personal nu am încercat-o; momentan folosesc una de la inglot pe care am dat în jur de 60 de lei.
Sincer, mai bine strângi niște bănuți și îți iei un produs bun, decât să tot dai pe produse mai ieftine care nu funcționează, să tot cumperi și în final să ajungi la concluzia că de aceiași bani, în loc să iei mai multe ieftine, puteai să iei una mai scumpă și bună.
Nu zic că produsele mai ieftine nu-și fac treaba, nici că produsele super scumpe sunt neapărat bune, însă baza pentru pleoape e un produs în care merită să investești, mai ales dacă ai pleoapele super uleioase.
O aplici pe întreaga suprafață a pleoapelor și o fixezi cu pudră sau cu un fard în culoarea pielii. Schimbă total aspectul și rezistența machiajului

| alinutastraub explică (pentru anamariarot):

Ideea este ca ma machiez destul de rar mai ales cu farduri si consider ca nu merita sa dau bani pe un produs pe care sa il folosesc de 2-3 ori si sa expire.

| anamariarot a răspuns (pentru alinutastraub):

Te înțeleg, doar că dacă baza nu e bună, se strâng fardurile în pliurile pleoapei și nu mai au chiar aspectul inițial

| Lola4782990 a răspuns:

Isi fac foarte bine treaba si sunt foarte pigmentate, plus ca au un pret destul de bunicel. Ai putea incerca farduri de la mai multe firme si sa faci diferenta.

| Medi18 a răspuns:

Buna, sunt usor prafoase, dar destul de pigmentate, isi fac treaba bine