| vintageheart a întrebat:

Buna fetelor!:*Am si eu o problema cu parul.Este aspru la atingere si este lipsit de stralucire.Folosesc acum sampon antimatreata de la petrole-hann.Sa fie din cauza saponului? Sau a foehnului? Si ce as putea sa folosesc pentru a avea parul stralucitor? Am parul mediu, inscarit si bucle.

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pentru stralucire iti recomand Crema pentru stralucire Hegron, asta daca nu vrei sa schimbi si samponul. Uite aici : http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=184

http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=126

| onlytiff a răspuns:

Eu mi-am cumparat balsam de la Syoss pentru stralucire si inca un spray tot la syoss, tot pentru stralucire. si chiar am vazut rezultate.parul straluceste si se vede f frumos. Nu sunt nici scumpe. du-te fuga la magazin si cumpara-ti big grin

| nana a răspuns:

Buna Sunny. Foehnul usuca parul nu numai de apa ci si de substantele nutritive care ii da consistenta, il hraneste si ii distruge elasticitatea. Se spune ca pentru un par sanatos este bine sa schimbam samponul de la o luna la alta. Ceea ce-ti pot eu recomanda, este sa nu il usuci fortat decat atunci cand esti obligata de conjuctura pentru a nu-l supune la alte probleme care pot apare dupa cum ti-am spus. Dar iti recomand uleiul de la Herbal Essences pe baza de ceai verde si extract de portocala, care i-ti v-a reglementa problema si vei fii super multumita de rezultate. Il folosesc si eu si l-am recomandat ori de cate ori am avut discutii pe tema asta cu prietenele mele si toate au fost uimite de rezultat. Succes si te pup.
nana happy

| Analia_5609 a răspuns:

Daca tu crezi ca este de la sampon incearca sal schimbi pana il gasesti pe cel potrivit(eu folosesc herbal esences) este super... incearca sa te dai cu balsam, si sfat nu mai folosi uscatorul pentru ca o data folosit arde 45 % din firele da par le deterioreaza si dupa putin timp cad. daca vrei sa fie mai lucios si mai fin e fff simplu: ies 2 banane si 2 portocale pisezi bananele si srorgi zeana portocalelor si apoi amesteci aplici pe par si lasi 15 minute daca repeti de 2 ori pe saptamana in vreo 2 saptamani observi diferenta sper ca ti-am fost de ajutor aaa si nu mai folosi uscator lasa-l sa se usuce ca are o forma daca il usti cu uscatorul sta infoiat. sper ca te-am ajutat funda? P. S trebuie sa te clatesti bine ca bananele se iau mai greu dar crede-ma ca merita al meu era fff aspru si acum e fin ca matasea

| Roxana_2823 a răspuns:

Sa nu-l ai ars daca este aspru si fara stralucire.Folosete un tratement cu petrol, il gasesti la plafar, eu folosesc si sunt f multumita