| pisica90 a întrebat:

Buna fetelor! As vrea o recomandare de o placa de par care sa nu arda parul tare si sa fie buna si rezistenta, destul de urgent! Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o perie de par elecrica.
Mie imi place mult mai mult decat placa

| pisica90 explică (pentru anonim_4396):

Eu am parul cret,la modul foarte cret,e drăguț,dar nu l as lasa asa in public si am devenit "dependenta" de ea, sunt inca in dubii in legătură cu peria, imi este frica (,) ca nu o sa isi faca treaba sa il îndrepte cum trebuie, dar totusi, multumesc mult!

| aaanamariaaa a răspuns:

Eu am una de la Rowenta Optiliss keratin&shine. O am de 6 ani și e super calitativa. De ars parul sa stii ca oricum îl va arde, asta depinzând la ce temperatura vrei sa o folosești, dar având în vedere ca vei folosi temperaturi ridicate ca să se facă îndreptarea, automat se va degrada/arde parul, indiferent de marca sau prețul plăcii. Dar pentru o placa ieftina ( am dat undeva între 100 și 150lei pe ea nu mai țin minte dar e foarte bună. Poți folosi un spray pentru protecție termica și mai ajuta. happy

| Meawhaha a răspuns:

Cele de la Philips toate sunt bune te pup?