| Diana254 a întrebat:

Buna fetelor! big grin M-am decis sa merg la solar pentru cateva sedinte pentru ca imi doresc foarte mult un bronz uniform.Este prima data cand merg, imi poate da cineva cateva sfaturi cu privire la cat timp sa stau? Este necesar sa aplic acea crema cu efect accelerator de bronzare? Care este rostul acesteia? Are ceva daca merg la 2 zile dupa ce m-am epilat? Dau funda happy Multumesc!

3 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Inainte de sedinta de bronzare:

Inlatura machiajul si bijuteriile. Eviti astfel o bronzare cu pete si eventuale reactii de fotosensibilitate.
Foloseste o crema de bronzare care contine vitaminele si ingredientele necesare protejarii si refacerii pielii. pentru ca esti la inceput iti recomand lotiunile de tip accelerator sau cele cu un numar mic de bronzanti, functie de tipul tau de piele.

In timpul sedintelor de bronzare:

Foloseste ochelarii de protectie UV oferiti gratuit de Sunkiss. Ochelarii e bine sa fie de unica folosinta pentru a evita transmiterea de boli. Ochii tai sunt protejati astfel 100% de razele UV. Prin inchiderea pleoapelor reusesti sa blochezi doar 20% din razele UV;
Stai relaxata in solarul orizontal sau dansezi pe muzica din solar in cel vertical
Aparatele de ultima generatie au o groaza de facilitati. Poti modifica intensitatea lampilor pentru fata, aerul conditionat pe fata, corp sau picioare. Muzica si aroma din aparat pot de asemenea reglate in timpul sedinte. Citeste instructiuniile afisate in fiecare cabina

Dupa sedinta de bronzare:

Hidrateaza-te, preferabil cu apa plata. Ultravioletele produse natural sau artificial absorb apa si usuca pielea in timpul expunerii. Astfel dupa o sedinta la solar este absolut necesar sa te hidratezi pentru a evita uscarea pielii. Sunkiss iti ofera apa plata gratuit.
Foloseste o crema de hidratare care iti va mentine culoarea dorita si aspectul sanatos al pielii timp mai indelungat.

| aumih16 a răspuns:

Nu e bun solarul!