| iloveusa a întrebat:

Buna,fetelor! Deci am vazut la avon dar si in magazine Lotiune cu beta caroten inainte de expunerea la soare.Pentru ce a fost conceputa aceasta crema? Intensifica bronzul sau cum?

1 răspuns:
| FashionVictim93 a răspuns:

Cred ca da intensifica bronzul ...eu am luat sprayul de la avon cel maro(SUN+) si este destul de bun, chiar intensifica bronzul si nu te arzi.Eu de obicei pentru plaje folosesc ulei de masline ( 1-iti confera un bronz frumos si de durata si 2 -daca ai pielea foarte alba la prima plaje te rosesti sau te arzi daca exagerezi cu expunerea la soare dar cu uleiul de masline nu se va intampla asta iti spun din propria experienta).Am achizitionat acum 2 saptamani sprayul de la Avon si l'am folosit la solar si este super, intra in piele si are un miros placut (dulce).Din cate am inteles are vitamina D. sper ca ti-am fost de ajutor.